Ekologie v Reptisku

Tiskněte šetrněji k přírodě. Pro nás, rodinnou firmu sídlící v srdci krásných Jeseníků, je starost o přírodu samozřejmostí.

Papír

Veškeré odřezky a zbytky papíru důkladně recyklujeme. Rádi vám objednávky vytiskneme i na recyklované papíry. Námi používané křídové papíry jsou ze značné části tvořeny recyklovaným PVC.

Obaly

Pokud od nás objednáváte dlouhodobě, můžete si všimnout, že se postupně mění způsob balení. Snažíme se využívat druhotné kartonové krabice. Snižujeme množství plastů a jejich tloušťku na nezbytné minimum.

Energie

V průběhu let jsme výrazně snížili energetickou náročnost nejen naší hlavní budovy, ale téměř každého zařízení, které používáme. Spotřeba energie je vždy jedním z parametrů při zvažování nové investice.

Provoz

Ekologie to není jen papír. Snažíme se, abychom šetrně přistupovali k přírodě ve všech aspektech. Proto investujeme do úsporných a nízkoenergetických řešení a technologií.

Odpady

Máme hodně košů:) Každý na něco jiného. Důsledně separujeme vše, co je možné. Odpad, který tak ve výrobě přirozeně vzniká se stává prvotní surovinou pro další využití.