Ekologie v Reptisku

Tiskněte šetrněji k přírodě. Pro nás, rodinnou firmu sídlící v srdci krásných Jeseníků, je starost o přírodu samozřejmostí.

Papír

Veškeré odřezky a zbytky papíru důkladně recyklujeme. Rádi vám objednávky vytiskneme i na recyklované papíry. Námi používané křídové papíry jsou ze značné části tvořeny recyklovaným PVC a nikoliv novou buničinou ze stromů.

Barvy

Barvy, které používáme k ofsetovému tisku jsou vodou ředitelné. Tiskové barvy zatím stále životní prostředí zatěžují. Používáme však takové, u nichž je dopad minimalizován.

Vlhčení

Vlhčení je stejně důležité jako barvy. Více než 15 let používáme bezalkoholové vlhčení založené na vodní bázi. Nejen, že šetříme přírodu, ale také nám škaredě nesmrdí výroba a pracujeme tak v příjemnějším prostředí.

Provoz

Ekologie to není jen papír. Snažíme se, abychom šetrně přistupovali k přírodě ve všech aspektech. Proto investujeme do úsporných a nízkoenergetických řešení a technologií.

Odpady

Máme hodně košů:) Každý na něco jiného. Důsledně separujeme vše, co je možné. Odpad, který tak ve výrobě přirozeně vzniká se stává prvotní surovinou pro další využití.